HAKKIMIZDA

30 yıl önce mobilyanın hikayesi yeniden yazılmaya başlandı. Geçmiş zamanında ağacın, kumaşın dokusunu tanımış; farklı renklere aşina ve zarif dokulara sahip özgün bir anlayış… Tarık Karaca, bu üç şiarı yol haritası edinerek sektördeki 30. Yılını dolduruyor. Zarafeti ve şıklığı üretim kültürüne entegre ederek; 74 vilayette 140 adet bayiye, yurt dışında da 48 ülkeye ulaşmış bulunuyor. Arge çalışmaları, pazar araştırmaları ve güçlü bir trend takibiyle tasarımlarının her birine; dünün ustalığını, bugünün kalitesini ve yarının hayallerini işliyor.

ŞİRKET PROFİLİ

Tarık Karaca, mutfak projeleri, mobilyaları üretmeye başladığında farklı renklerle tanıştı. Yani bundan tam 30 yıl önce. Nasıl ki; 30 yıldır tanıdığınız birini artık yakından tanıyorsanız, Tarık Karaca da renkleri tanır. Çünkü dünyanın en renkli yeri mutfaktır. Binbir çeşit renkler doğanın en güzel hediyeleri o mutfakta buluşur. O renkler, o mutfaklara dahası hayatlara girmeden önce Tarık Karaca ile buluşur. Bu tecrübe ve rengin binbir ahengi tanıdık artık bizim için, binlerce kombinasyon arasında hangi dünyayı tasarlarsak, tasarımlarımız da o renge bürünmez, dönüşür.

MARKA HİKAYESİ

Tarık Karaca bu işin mutfağında büyümüş, büyürken de geçtiği yollarda iz bırakmış güçlü bir marka olarak 30. Yılını dolduruyor sektörde. Bir simyager gibi düşünüyor tasarımlarında, birbirinde farklı formları dinliyor, birbiriyle olan uyumunu hissediyor. İlk çivi çakıldığında, ilk zımpara yapıldığında, ağaca yeni bir modelin tılsımlı tozları serpildiğinde, kumaş yeni doğmuş bir bebeğin elleri gibi ustasının avucundan kayıp gittiğinde tasarım çoktan bitmiş, işin son hali görülmüş oluyor.

TASARIM HİKAYESİ

30 yıllık el işçiliğini yeniden yorumlamaktır Tarık Karaca’nın tasarım öyküsü. Hikaye yazan değil hikaye yaratan tasarımlarla, yaşam alanlarında varlığını hissettirmek. Misafirlerini ağırlayan bir ev sahibinin göğsünü kabartan iltifatlara mazhar olan ve günün sonunda evlerinde sırtını koltuğa rahatça yaslayan bir dünyanın mobilyalarını tasarlar, üretir.

FELSEFEMİZ

Zarafet çoğu zaman nezaketi ve beraberinde anlayışı getirir. Birbiriyle bu kadar eklektik olan farklı kavramlar birleştiğinde ortaya özgünlük çıkar. Tarık Karaca’nın özgün bir dünyanın kapılarını açan formülü bundan ibarettir. Zarif dokulara sahip olmak; gerektiğinde hazırlanan tasarımı yaşam alanlarına katacak insanları düşünerek, onların hislerine ortak olmak demektir. Tarık Karaca, tam 30 yıldır yaşam alanlarında kendi özgünlüğünün temsili olan tasarımlarını; bir elçi olarak, sınırlarını kendi belirleyen, geleceği tasarlayan insanların misafiri eder.

TIMELINE

1987- Karaca Mobilya olarak 1987 yılında faaliyete geçmesinin ardından, ahşap ev mobilyaları üretimine başlandı.
2003- 2003 yılında Tarık Karaca, yaşam alanlarının proje mimarı olmak adına mutfak projeleri tasarlamaya başlayarak hem perakende hem de proje bazlı çalışmalarıyla; sektörde tasarım çizgisiyle farklılaşarak yoluna devam etti.
2010-2010 yılında kendi markasıyla, Tarık Karaca olarak yeniden mobilya üretimine giriş yapıldı. 2011 yılında da hızlıca ihracata başlayan Tarık Karaca, marka yolculuğuna devam etti
2020-2020 yılında da Tarık Karaca, marka yolculuğuna mutfak projeleri ve mobilya üretimi alanında güçlü adımlarla devam ediyor.